Kathleen Macferran

Certyfikowana trenerka i asesorka Centrum Porozumienia bez Przemocy (CNVC). Właścicielka Strength of Connection w Seattle, WA. Dyrygentka (Western Washington University, Whitworth University)

Kathleen marzy o wypełnionym pokojem i sprawiedliwością świecie. Pracuje jako certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy od 2003 roku, należy również do grona asesorów. Wspiera Centrum Porozumienia bez Przemocy (CNVC) w reorganizacji jego wewnętrznej, międzynarodowej struktury. Jej dwie największe pasje to budowanie systemów społecznych i transformacja konfliktu.

Kathleen współpracuje między innymi ze środowiskiem biznesu, szkołami, uczelniami, społecznościami, wspólnotami religijnymi, szpitalami, rodzinami, więźniami, pracownikami służby więziennej, prawnikami. Jest jednym z głównych trenerów w Freedom Project – organizacji, która wzmacnia bezpieczeństwo społeczeństwa przez działania wspierające osoby osadzone w byciu ludźmi budującymi pokój.

Kathleen prowadzi treningi, facylitację, mediacje oraz wspiera tworzenie rozwiązań systemowych. Kładzie nacisk na praktykę i umiejętności, które umożliwiają pojednanie z samym sobą, z bliskimi a także społecznościami. Swoją pracę nad przywracaniem harmonii w społecznościach rozpoczęła ponad 30 lat temu. Przez 20 lat sprawowała funkcję dyrygentki orkiestry i lidera organizacji pozarządowej, a 7 lat spędziła na stanowisku nauczycielki w szkole publicznej. Jest autorką i dyrygentką Giraffe Tales – opowieści dla dzieci z bogatą oprawą muzyczną. Jako dyrygentka ma na swoim koncie wiele nagrań płytowych.